Якою має бути банна піч?

Яка має бути хороша банна піч? Експерти saunashop.com.ua допомагають визначити критерії гарної пічки, яка зможе задовольнити потреби і професійних парильників, і просто любителів полежати на полиці.

Іноді навіть у членів однієї сім'ї різні переваги по температурно-вологісних режимах у парній: одному необхідно просто «погрітися», інший любить паритися при низькій температурі та високій вологості, ну а третьому подавай ядрена пара. Так от, якщо піч здатна створювати всі ці три режими, а ще їх швидко міняти, то це гарна піч.

Перша якість банної печі: щоб вона швидко набирала тепло і щоб, по можливості, тримала його якнайдовше. Найголовніше, щоб людина приїхала на дачу, натопила лазню за годину-півтори-дві і потім спокійно весь вечір парився. Що ще важливо? Щоб пара була м'якою, не палила, щоб не дуло ніде нічого… А температуру кожен під себе підбирає.

Перевага хороших печей у тому, що вони дають максимальну віддачу з мінімальними витратами часу та енергії. Мінімум дров, мінімум зусиль – і за годину-півтори людина починає паритися.

За типом нагріву печі поділяються на електричні та паливні, найчастіше – дров'яні. З'явилися такі цікаві рішення, як пальники для банних печей. Є банні печі, які опалюються газом (але в індивідуальних лазнях газове опалення застосовують нечасто). Інші види палива для лазень у наших широтах використовують дуже рідко.

Електричні печі (вибрати електрокам'янку можна тут) мають свою перевагу: не потрібний димар, немає процесів прямого горіння; з іншого боку, вважається, що топити лазню електрикою – енерговитрачене рішення. Створити правильну температуру на камінні електричної печі в режимі не сауни, а лазні можливо, але в побутових умовах досить складно.

Чим ще хороша електрична піч: можна поставити автоматику, яка в потрібний момент запускатиме її зі смартфона, і до приїзду господарів із міста вона нагріється до потрібної температури.

І все одно, незважаючи на всі переваги електрокам'янок, вони не можуть замінити дров'яні печі, їхню особливу атмосферу з потріскуванням дров у топці, ароматом диму. Дров'яні печі для саун (широкий вибір є тут) – найпопулярніші у наших лазнях. Вони можуть бути цегляними, металевими, є печі, повністю виготовлені з природного каменю, а є комбіновані: металева топка із зовнішнім облицюванням або з цегли, або з каменю. Металеві печі – зараз найпоширеніший варіант. Особняком у цьому ряду стоять чавунні пічки.

Багато ставлять сталеві печі – їх цінують за швидке прогрівання самих топок, швидку передачу тепла всьому приміщенню, такі печі швидко прогрівають обшивку, полиці…

Головна перевага металевих печей – швидке розігрів. Строго кажучи, саме через це люди почали відмовлятися від печей цегляних на користь металевих. Найдовше прогріваються повністю цегляні печі, в яких і паливна камера виготовлена повністю з вогнестійкої цегли.

Август 21, 2023 – 16:23

​Ковролин купить в Алматы

​Кому нужен хоспис?

Типы дверей и их отличия

Слышит ли рыба?

Баня Зруб Ціна

sitemap_1 sitemap_2 sitemap_3 sitemap_4 sitemap_5 sitemap_6 sitemap_7 sitemap_8 sitemap_9 sitemap_10 sitemap_11 sitemap_12 sitemap_13 sitemap_14 sitemap_15 sitemap_16 sitemap_17 sitemap_18 sitemap_19 sitemap_20 sitemap_21 sitemap_22 sitemap_23 sitemap_24 sitemap_25 sitemap_26 sitemap_27 sitemap_28 sitemap_29 sitemap_30 sitemap_31 sitemap_32 sitemap_33 sitemap_34 sitemap_35 sitemap_36 sitemap_37